Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Piła

,,Hubertowiny na Krajnie”

Trwają przygotowania do  wydarzenia „Hubertowiny na Krajnie”.
 
Pomysłodawczynią i inicjatorką „Hubertowin” jest złotowianka Alicja Fruzińska, związana ze środowiskiem myśliwych, która uzyskała szeroką aprobatę i wsparcie starosty złotowskiego Ryszarda Goławskiego. I to właśnie Starostwo Powiatowe w Złotowie będzie organizatorem pierwszej w powiecie imprezy, której głównym celem jest integracja środowisk myśliwskich, leśnych, rolniczych, kół gospodyń wiejskich oraz lokalnej społeczności.
 
Do współorganizacji włączyli się: Urząd Miejski w Złotowie, Polski Związek Łowiecki – Zarząd Okręgowy w Pile, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile – Nadleśnictwo Złotów, Wielkopolska Izba Rolnicza – Zarząd Powiatowy w Złotowie, Zespół Muzyki Myśliwskiej „Bobrzysko” z Poznania oraz parafia pw. Najświętszej Maryi Panny w Złotowie.
 
Całość wydarzenia, które zaplanowane jest na 22 października (sobota) br., będzie miało charakter przemarszu ulicami miasta w asyście muzyki myśliwskiej, sztandarów kół łowieckich, nadleśnictw i przedstawicie
Fanfara przekazana staroście. Podczas „roboczego” spotkania dotyczącego organizacji imprezy organizowanej przez Starostwo Powiatowego w Złotowie „Hubertowiny na Krajnie”, starosta złotowski Ryszard Gołąwski otrzymał z rąk prof. Krzysztofa Kadlec skomponowaną przez niego „Fanfarę inauguracyjną”. Przypomnijmy, że prof. Kadlec skomponował także część złotowskiego hejnału, z okazji 650.lecia Złotowa.
 
Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱