Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Piła

„Myśliwska paczka” 2022 z rekordowym wynikiem!

Nasza ogólnopolska świąteczna akcja charytatywna „Myśliwska paczka” pobiła ubiegłoroczny rekord. W 2022 r. 307 kół łowieckich wsparło 355 placówek i rodzin (łącznie 9334 osoby – w tym dzieci) na łączną kwotę 744,785,97 zł. 

To już piąta edycja akcji. Każda jest rekordowa. W tym tempie, za rok wartość pomocy sięgnie miliona złotych! Dziękuję każdemu myśliwemu, który wziął udział w akcji, za poświęcony czas i wydatkowane środki. 2022 to kolejny rok, w którym udowodniliśmy solidarność i  gotowość do działania na rzecz potrzebujących.

-mówi Ewa Kraska, członkini Zarządu Głównego Polskiego Związku Łowieckiego.

Szczegóły akcji

Beneficjentami akcji były domy dziecka, specjalistyczne placówki opiekuńczo-wychowawcze, domy samotnej matki, hospicja, ale też osoby indywidualne i rodziny, w tym rodziny z Ukrainy.

46 zarządów okręgowych i 307 kół łowieckich wsparło 355 placówek i rodzin (łącznie 9334 osoby) na kwotę 744,785,97 zł. Miejsce pierwsze pod względem kwotowej wartości pomocy zajął  Zarząd Okręgowy Tarnobrzeg z pomocą o wartości 194,575,00 zł. Miejsce drugie przypadło Zarządowi Okręgowemu Katowice z kwotą 87,590,00 zł. Łowczy okręgowy Michał Gawdzik zmobilizował najwięcej kół łowieckich w okręgu, bo aż 79. Miejsce trzecie przypadło Zarządowi Okręgowemu w Poznaniu z uzbieraną kwotą pomocy 35, 500,00 zł. Wyróżnienie należy się  Zarządowi Okręgowemu Chełm, małemu okręgowi, który pięknie zmobilizował myśliwych i wspomógł placówki na łączną kwotę 16,000,00 zł.

Niektóre zarządy okręgowe wykazały się pomysłowością w niesieniu pomocy. W Słupsku myśliwskie paczki św. Mikołaj rozdawał z wysięgnika, o czym możecie przeczytać TU.

 W „myśliwskich paczkach” najczęściej znajdował się sprzęt sportowy dla dzieci i młodzieży, zabawki – w tym zabawki sensoryczne, gry, słodycze, sprzęt AGD i RTV, sprzęt rehabilitacyjny, bony do kina i teatru, meble, odzież, pomoce naukowe.

Myśliwskie paczki na Ukrainie

Drugi rok z rzędu, dzięki działalności charytatywnej łowczego okręgowego Roberta Bąka „Myśliwskie paczki” dotarły na Ukrainę m.in. do ogarniętego walkami Bachmutu, o czym przeczytacie TU.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱