Warsztaty wyżłów, aporterów, tropowców, posokowców i dzikarzy w Starej Korytnicy – 12-14 lipca 2024r. już za nami. Na zbiórce pojawiło się i szkoliło się 29 psów następujących ras: gończy polski, posokowiec hanowerski, posokowiec bawarski, beagle, płochacz niemiecki, jamnik standardowy szorstkowłosy, niemiecki terrier myśliwski, porcelaine, golden retriever, wyżeł niemiecki krótkowłosy, wyżeł weimarski długowłosy, wyżeł weimarski krótkowłosy, wyżeł włoski szorstkowłosy i wyżeł czeski – fousek. Jak co roku warsztaty zaczynają się spływem kajakowym z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Dla nie których było to dużym wyzwaniem, ale czego nie robi się dla psów. Piątkowe i sobotnie popołudnia zostały zaplanowane na zajęcia teoretyczne, natomiast czas od rana do około godz. 16 w sobotę i niedzielę był przeznaczony na pracę z psami w terenie: polnym, leśnym i wodnym.
Dziękujemy uczestnikom za dyscyplinę podczas warsztatów oraz za to, że wybrali nasze warsztaty. Mamy nadzieję, że nabyta wiedza po części pomoże Wam w prowadzeniu psów.
Życzymy Wam oraz waszym psom dużo sukcesów na niwie łowieckiej.
Zerwania otoku, pióra i smyczy
Na koniec chcemy bardzo mocno podziękować osobom i instytucjom za wszelką pomoc przy organizacji, dziękujemy Wam:
-
ZO PZŁ w Pile – za wspieranie kynologii łowieckiej,
-
Komisji Kynologicznej przy ZO PZŁ w Pile – za przygotowanie warsztatów, a w szczególności: Krzysztofowi Paszkowskiemu, Agnieszce Stepura- Adamskiej, Mirosławie Kunie, Marcinowi Adamskiemu oraz największe podziękowania należą się Rafałowi Pluto-Prondzińskiemu Przewodniczącemu Komisji Kynologicznej przy ZO PZŁ w Pile, bez niego tego by nie było,
-
firmie 4wild. eu – Łukasz Piepiórka za ufundowanie upominków dla uczestników (voucher) oczywiście do wykorzystania w www.4wild.eu ,
-
agroturystykom za gościnę i bardzo smaczne posiłki,
-
Nadleśnictwu Kalisz Pomorski – za udostępnienie terenu leśnego,
-
Kołu Łowieckiemu WIENIEC w Mirosławcu – za wsparcie i użyczenie terenu,
-
instruktorom, którzy przyjęli nasze zaproszenie i przekazali wiedzę teoretyczną oraz praktyczną podczas warsztatów, dziękujemy: Annie Kursickiej, Marcie Łochyńskiej, Dariuszowi Ryźlakowi, Tomaszowi Sławińskiemu oraz Andrzejowi Filipiakowi.
Zapraszam Was za rok na kolejną edycję warsztatów wyżłów, aporterów, tropowców, posokowców i dzikarzy w Starej Korytnicy 18-20 lipca 2025 roku.
Do zobaczenia